NAZMİ ÇOBAN Saray Belediye Başkanı

"Saray'da Halk kazandı"

NAZMİ ÇOBAN BASIN HABERLERİ…

Türk Telekom Saray İşletme Şefliğine ait, Pazarcık Mahallesi’ndeki üzerinde depo ve idari bina olan 11.090 metrekarelik arsayı, 600.000,00TL bedel karşılığında Türk Telekomünikasyon A.Ş. Tekirdağ İl Müdürlüğü’nden satın almak için anlaşan Saray Belediye Başkanlığı, söz konusu yerin son anda ihaleye çıkarılma kararının alınması nedeniyle büyük bir şok yaşamıştı.(trakyadenge)

Saray Belediyesinin sel taşkın alanında bulunan Belediye İtfaiye Araç Park Alanını, taşkın bölgesinden taşımak ve söz konusu alanı yeşil alan olarak yeniden düzenlemek için, üzerinde 8 adet depo ve bir adet idari bina bulunan Türk Telekom Saray İşletme Şefliğine ait arsayı satın alma girişimini, 23.07.2009 tarihinde başlatmıştı.

Türk Telekom İl Müdürlüğünün yazısı üzerine yasal prosedürlerini tamamlayan, İller Bankası’ndan yerin alımı için 600 bin TL kredi alan ve istenen 18 bin TL’lik teminat mektubunu da veren Saray Belediyesi, yerin devir teslimini beklerken, Türk Telekomünikasyon A.Ş. Tekirdağ İl Müdürlüğünün 16.03.2010 tarihli yazısıyla şoka uğradı. Belediyenin verdiği teminat mektubunu da geri gönderen Tekirdağ İl Müdürlüğü, Genel Müdürlüğün söz konusu yeri karşılıklı anlaşma ile değil de ihale usulü satışını yapma kararı alması

Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, bu yerin Saray Belediyesine kazandırılması için siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin ve Saray halkının top yekün desteklerini beklediklerini belirtti.

Başkan Nazmi Çoban, “Satış gerçekleştiği anda, sel taşkın alanında bulunan Belediye İtfaiye Araç Park Alanını bu yere taşımayı amaçlıyoruz.

Bunun ardından da taşkın sahada bulunan tesisleri kaldırıp bu bölgeyi de tamamen Saray’a yakışır yeşil alana dönüştüreceğiz.

Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban bu yerin tamamen bir depo alanı olduğunu ve Saray Belediyesine yakışacağını ihaleye gireceklerinde bu yerin bir yatırım aracı olarak kullanmalarının kesinlikle söz konusu olmadığını söyleyerek  bu yerin Saray Belediyesine yakışacağını, Belediyeden başka ihaleye gireceklerin bu duruma dikkat etmeleri gerektiğini vurgulamıştı. Saray belediye başkanı Nazmi Çoban’ın bu uyarıları ve kararlı duruşu sonucunda, ihaleye başka kimse girmedi.Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: