NAZMİ ÇOBAN Saray Belediye Başkanı

"Saray'da Halk kazandı"

FESTİVAL BAŞLIYOR…

Posted by nazmicoban 26 May 2011

        Sevgili Saraylılar ve Trakyamızın dört bir yanından gelen değerli misafirlerimiz, geleneksel bahar ve kültür festivalimize hepiniz hoş geldiniz.

        Gerçekleştirmekte olduğumuz geleneksel bahar ve kültür festivalimizin 6 ncı yılını büyük bir heyecan ve coşkuyla kutlamaktayız. Kaymakamlığımızın ve belediyemizin önderliğinde 6 yıl önce ilki gerçekleştirilen ve Sarayımıza değer katan festivalimiz bu yıl da günden güne artan enerjisi ile devam ediyor…. 2 günü festival öncesi olmak üzere 5 gün boyunca sizleri hayatın stresinden, yaşadığımız türlü sıkıntılardan uzaklaştıracak, bir nebze de olsa yüzünüze gülümseme, kalplerinize mutluluk katmaya çalışacağız… İlçemiz tarihinde balçık panayırı olarak kutladığımız bir festivalimiz vardı. Bizler bugün bu festivali tekrar yaşatmak amacıyla çıktığımız yola 6 ncı defa sizlerle kucaklaşıyoruz. Ümit ediyorum ki geleneksel hale gelen bu festival Sarayımız da sonsuza kadar kutlanacak. Hatta Sarayımızın Trakya’daki  markası olacaktır.

        İlçemizle, köylerimizle, işçimiz, çiftçimiz,esnaflarımızla, sanayicimizle, öğretmenlerimiz, öğrencilerimizle, yaşlılarımız, kadınlarımız, çocuklarımızla festival sevincini, coşkusunu içimizde hissediyoruz. Saray deyince akla Trakya’nın en temiz, en güzel, en huzurlu yeri akla geliyor. Sımsıcak ve güleryüzlü aydın insanları ile tertemiz havası ile verimli toprakları ile yemyeşil ormanları ile bu övgüyü fazlasıyla hak ediyoruz. Artık Saray anılırken festivalinden de bahsedilecek, Saray Bahar ve Kültür festivali Saray sınırlarını aşarak yayılacak…  Tekirdağ kiraz festivali gibi Kırklareli Kakava şenlikleri gibi tüm Trakya tarafından kabul edilen, beklenen, aranan, hale gelecektir.

        Amacımız özümüzü koruyarak yozlaşmadan, yabancılaşmadan, kültürümüzü gelenek ve göreneklerimizi korumak Saray’ı Saray yapan değerlere sahip çıkmaktır. Bu nedenle festivalimiz çok büyük önem arz etmektedir. Hem balçık panayırımızı yad ederek, geleneklerimize sahip çıkıyoruz. Hem de halkımızla iç içe bu büyük şenlik heyecanını paylaşıyoruz.

        Sözlerime son verirken hepinize Belediye Başkanı sıfatı ile değil, bir ağabeyiniz, dostunuz, kardeşiniz olarak bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Hepimiz sıkıntılarımızı, acılarımızı, dertlerimizi bir kenara bırakalım ve bu şölenin tadını çıkaralım.

        Hepimiz şöyle diyebiliriz Sarayda hüzün yok, mutluluk var. Saray da karamsarlık yok, umut var. Sarayda neşe var, Saray da huzur var, Saray da coşku var…Bahar gelmiş ha dostlar…Saray da festival var… Şenlik var.. Hepinize tekrar hoş geldiniz diyor… İyi eğlenceler diliyorum.

NAZMİ ÇOBAN

SARAY BELEDİYE BAŞKANI


Reklamlar

Bir Yanıt to “FESTİVAL BAŞLIYOR…”

  1. söve said

    teşekkürlerr :))

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: