NAZMİ ÇOBAN Saray Belediye Başkanı

"Saray'da Halk kazandı"

KİLİT PARKE YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR…

Posted by nazmicoban 19 Ara 2010

Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban: “Saray tarihindeki en büyük yol ihalesini gerçekleştirdik”

Saray Belediyesi, ilçe içersindeki yollarda yapmayı planladığı kilit taş kaplama çalışmalarına geçtiğimiz günlerde hız verdi. Belediye yol çalışmalarına Depo Caddesi’nden start verdi.

Toplam 67 bin 769 metrekarelik kilit taş kaplama çalışması kapsamında; Ayazpaşa Mahallesi’nde Depo Caddesi, Nazırlar Caddesi, Yeğen Caddesi ve Huzur Sokak, Kemalpaşa Mahallesi’nde Cumhuriyet Caddesi, Akasya Sokak, Tuna Sokak ve Kanarya Sokak, Pazarcık Mahallesi’nde de Saray Caddesi ve Ayvacık Caddesi yolları yapılacak.Bu caddelerde çalışmalar hızlandırıldı.

SARAY BELEDİYE BAŞKANI NAZMİ ÇOBAN, “YOL SEFERBERLİĞİ İÇİN BİR MİLYON YÜZBİN TL.KREDİ ALDIK”

Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, hava şartları uygun olduğu sürece yol yapım çalışmalarının aralıksız olarak süreceğini belirtti. Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, yol çalışmaları kapsamında 8 bin 844 metre bordür ve su oluğunun döşeneceğini de söyledi.

Başkan Nazmi Çoban, Saray’daki yol seferberliği için 1 milyon 100 bin TL’lik bir kredi alındığını ve ihtiyaç duyulan kilit taş, bordür ve su oluğu alımı için 1 milyon TL’lik bir ihale açtıklarını, ihaleyi 522 bin 200 TL fiyat veren As Beton ve Beton Elemanları firmasının kazandığını, taş tozu, tüveran, balans, baypas ve mekanik malzeme ihalesini Varol Beton’un 148 bin 250 TL’lik bir bedelle aldığını belirtti.

BAŞKAN NAZMİ ÇOBAN, “SARAY TARİHİNDEKİ EN BÜYÜK YOL İHALESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban Saray’da bu güne kadar yapılan yol çalışmalarında en büyük ihaleyi gerçekleştirdiklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü. Başkan Nazmi Çoban, “Saray Belediyesi’nin tarihindeki en büyük ihaleyi gerçekleştirdik. Bu ihaleler kapsamında işçilik işini de, geçen dönem Pazar Yeri ve Köy Garajları’nın döşeme işçiliğini yapan Onurkan İnşaat ihaleyi 73 bin 33 TL’lik bir bedelle aldı. İhaleler sürecinin tamamlanmasının ardından da Onurkan İnşaat çalışmalarını Depo Caddesi’nden başlattı. Hava şartları el verdiği sürece, Depo Caddesi, Nazırlar Caddesi, Yeğen Caddesi, Huzur Sokak, Cumhuriyet Caddesi, Akasya Sokak, Tuna Sokak, Kanarya Sokak, Saray Caddesi ve Ayvacık Caddesi’nde kilit taş kaplama çalışmalarımız devam edecek.Şu anda çalışmalar hızla sürüryor” Dedi.

BAŞKAN ÇOBAN, “ESKİ SU DEPOSUNUN YERİNEDE PARK ÇALIŞMASI YAPIYORUZ”

Başkan Nazmi Çoban Pazarcık Mahallesi’ndeki eski su deposunun bulunduğu alanda gerçekleştirdikleri park çalışmasının da tamamlanma aşamasında olduğunu belirtti. Başkan Çoban, “Bu alanımız kullanılmaz bir haldeydi. Eski su deposunu yıkımıyla başladığımız çalışmalar kapsamında burasını güzel bir park haline getirdik. Halkımız burayı açık düğün alanı olarak da kullanılabilecek bu parkımız tamamlandığında işletilmesi için ihale açmayı düşünüyoruz” dedi. Başkan Nazmi Çoban Saray halkına en iyi şekilde hizmet verebilmek için büyük bir gayret içinde olduğunu ve bu konuda belediye meclisi üyelerininde ayni şevkle ve gayretle çalıştığını söyledi.

Seyit SÜREN           DEVRİM GAZETESİ  EKİM 2010

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: